Prelegent
Obraz1

Damian Wróblewski

Ekspert w obszarze cyberbezpieczeństwa z wieloletnim doświadczeniem w pracy z Klientami oraz Partnerami w Obszarze Chmury Publicznej i Bezpieczeństwa. Pracował w Polskim oddziale Microsoft a następnie rozpoczął 2 letnią karierę zawodową w międzynarodowym oddziale Microsoft w Irlandii (HQ – EMEA). Wrócił do polski w tym roku i promuje #BezpiecznaPracaZdalna i chce pomagać innym chronić dane, wrażliwe informacje oraz usprawniać zdalną pracę zespołów w firmie. W ostatnim czasie pomógł kilkudziesięciu jednostkom edukacyjnym w tym ponad 1800 nauczycielom, rodzicom oraz kadrze dydaktycznej w bezpiecznym i wydajnym prowadzeniu zajęć lekcyjnych oraz wykładów a potwierdzeniem tych słów są liczne referencje jakie otrzymał od władz uczelni oraz szkół co można znaleźć również na jego profilu na LinkedIn. Damian jest trenerem Microsoft - pomaga innym w zrozumieniu i użytkowaniu technologii i rozwiązań, których używa. Wspiera korporacje oraz mniejsze przedsiębiorstwa w adaptacji bezpieczeństwa rozwiązań chmurowych: Microsoft 365 oraz Azure. W szczególności koncentruje się na realizacji „Solution Assessment – Cyber Security”, który ma na celu pomóc firmie sprawdzić ich aktualną sytuację związaną z bezpieczeństwem w ich organizacji. Jest wykładowcą na WSB w Warszawie, bo chce szerzyć wiedzę i bezpieczeństwo we współczesnym świecie wypełnionym technologią, dla osób, które tak jak on kochają rozwój i podnoszenie własnych kompetencji. Jest prelegentem na konferencjach branżowych, takich jak: ITechDay, InfoShare, Puls Biznesu , Global Azure Bootcamp, SPS Warsaw, ShareCon, bo ceni sobie możliwość aktywnego działania w branży i dzielenia się najnowszymi informacjami. Promuj #BezpiecznaPracaZdalna, bo w otaczającej nas rzeczywistości praca z domu staje się często realną i pełną formą pracy, a nie okazjonalnym wydarzeniem. Chce pomagać innym chronić dane, wrażliwe informacje i usprawniać zdalną pracę zespołów w firmie. Jest osobą, która chce się dzielić i pomagać innym w realizacji celów biznesowych i prywatnych jako Mentor dla Mentorów, którzy są zaangażowani w największą w Polsce akcję realizacji projektów społecznych przez studentów. W roku szkolnym 2019/2020 prawie 20.000 uczniów zainicjowało swój autorski projekt społeczny. Link: https://zwolnienizteorii.pl/ranking/metodyka Prowadzi #CyberKawe na którą zaprasza ekspertów w branży każdy ostatni czwartek miesiąca o godzinie 11.00 – 12.00. Link: https://nigrivhub.com/webinary/cyberkawa

 

LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/damianwroblewski/

Wykład

Bezpieczna Edukacja Zdalna – Jak nie dać się zhackować?

Godzina: 14:00
Live: Modern Workplace

Opis

Czy wiesz, że w ciągu ostatnich 6 miesięcy ilość cyber ataków wzrosła o kilkaset procent względem poprzedniego roku? Czy wiesz, że w wielu szkołach oraz uniwersytetach wdrożono edukację online bez przestrzegania podstaw bezpieczeństwa czego efektem były włamania na konta Nauczycieli, Uczniów, wykładowców, dyrekcji a prezentowano treści różnego pokroju w tym pornograficzne? Czy wiesz w jaki sposób wdrożyć bezpieczną edukację zdalną w swojej szkole bądź uczelni? Czy wiesz w jaki sposób bezpiecznie korzystać z narzędzi typu Microsoft 365 dla Edukacji (A1,A3,A5) i przed jakimi zagrożeniami powinniśmy się chronić? Czy wiesz czym jest 0-Day i dlaczego tak ważne jest połączenie edukacji z technologią? Czy wiesz, że najsłabszym ogniwem w organizacji jest człowiek dlatego tak ważne jest działanie zgodnie z system „Bezpiecznej linii prostej”.   Podczas sesji, zostanie przedstawiony przykład ataku na użytkownika, który korzysta w sposób „normalny” bez zwracania uwagi na aspekty bezpieczeństwa z aplikacji Microsoft 365 (Teams oraz portalu www.office.com) w połączeniu z przedstawieniem efektów takiego działania oraz w jaki sposób możemy się zabezpieczyć korzystając z: Edukacji, Technologii (Microsoft 365 MDAP, okKoala), Szkoleń i ubezpieczenia nas oraz uczelni od odpowiedzialności finansowej. Całość jako „Bezpieczna linia prosta – Bezpieczna Szkoła”   Szkolenie będzie na poziomie biznesu połączonego z IT. Zapraszamy przedstawicieli szkół, Kanclerzy, Rektorów, Dziekanów, Pro Dziekanów, Dyrektorów placówek edukacyjnych, dyrektorów IT, Managerów IT, osoby odpowiedzialne za bezpieczeństwo w jednostkach edukacyjnych. Mile widziane są również osoby z biznesu ponieważ sesja będzie dedykowana dla szkół i uczelni wyższych ale analogiczne scenariusze są również dla biznesu.

Kliknij w czarny baner aby przejść do opisu

Materiały

WGUISW

Warszawska Grupa Użytkowników i Specjalistów Windows (WGUiSW) skupia wszystkich użytkowników zajmujących się szeroko pojętymi technologiami Microsoft i działa przy Microsoft Polska.

KONTAKT

kontakt@itechday.pl,
CBSG Polska Sp. z o.o.
ul. Czereśniowa 98, 02-456 Warszawa