Prelegent
Bartosz Uszacki

Bartosz Uszacki

Zawodowo od 20 lat związany z administrowaniem serwisami mailowymi. Poza światem cyfrowym hobbysta modelarstwa, zapalony czytelnik S-F, niespokojny duch ciekawy świata i nowinek. Od 2 lat wraz z przyjacielem zajmujemy się drukiem 3d i w ten sposób staramy się pomagać niepełnosprawnym po amputacjach odzyskać nieco wiary w siebie. Sukcesy, porażki, chwile wzruszeń i rezygnacji - staram się zachęcać do wyjścia ze swojej strefy komfortu aby się rozwijać.

Wykład

Druk 3D - zabawa, hobby i realna pomoc.

Godzina: 12:15
Sala: Żółta

Opis

Wstęp - 2-3 zdaniowy opis technologii druku 3d. Konkluzja - druk 3d wykorzystywany jest od protetyki jamy ustnej po budowę domów. Temat właściwy - technologia druku poza zastosowaniem komercyjnym pomaga ludziom - protetyka, drukowanie narządów wewnętrznych, w tym pierwsze kroki w drukowaniu tkanką dostępne w zasadzie dla każdego. Druk 3d jako pomoc dla niepełnosprawnych po amputacjach. Krótko na temat możliwości, ograniczeń (w tym nacisk na to iż nie każdy materiał nadaje się do kontaktu ze skórą)  Darmowe bioprotezy - wspomnienie o tym, iż istnieją projekty bardzo zaawansowane i ...darmowe. podsumowanie - technologia i rozwój powinna służyć ludziom, ale bez chętnych pomocy serc żadna technologia sama z siebie nie rozwiąże problemu. zakończenie - zachęta do podejmowania podobnych wyzwań, wyjścia ze swojej strefy komfortu, uświadomienie ze czasem za koszt kawy w starbucksie można komuś odmienić życie i rozpocząć niesamowitą przygodę.

Kliknij w czarny baner aby przejść do opisu

Materiały

WGUISW

Warszawska Grupa Użytkowników i Specjalistów Windows (WGUiSW) skupia wszystkich użytkowników zajmujących się szeroko pojętymi technologiami Microsoft i działa przy Microsoft Polska.

KONTAKT

kontakt@itechday.pl,
CBSG Polska Sp. z o.o.
ul. Czereśniowa 98, 02-456 Warszawa