Prelegent
Grzegorz Kosela

Grzegorz Kosela

Swoją karierę w IT rozpoczął w  1996 r. jako Operator Systemu Zarządzania Bankomatami w CKC Pekao S.A. - administrator systemów Windows NT/UNIX. W kolejnych latach pracował jako administrator systemów Microsoft (AD, Exchange, SharePoint System Center) w kilku międzynarodowych koncernach (Honda Poland, RPR, HMR, Aventis Pharma) a następnie zajmował się wdrażaniem systemów dla telekomunikacji (Cisco, Juniper, SS7 signaling etc). Wiedzę poszerzał na licznych kursach w kraju i zagranicą. Od lipca 2010 r. do chwili obecnej pracuje w firmie Quest Dystrybucja Sp. z o.o., gdzie pogłębia swoje doświadczenie zawodowe jako Solution Architect – Microsoft Platform. W trakcie pracy uzyskał certyfikaty “Quest Certified Implementation Consultant – User Workspace Management” oraz certyfikaty produktowe w zakresie  Quest One Identity Management, Privilege Account Management, Data Protection, Microsoft Platform Management. Podstawowy kierunek specjalizacji w ramach technologii Microsoft to wdrożenia narzędzi dla środowisk MS Active Directory, Exchange oraz SharePoint, w szczególności do zarządzania, odzyskiwania, raportowania oraz migracji z uwzględnieniem zagadnień bezpieczeństwa w tych infrastrukturach. W ostatnim czasie ze szczególnym zainteresowaniem zajmuje się tematyką związaną z wdrażaniem nowych rozwiązań SonicWall, Microsoft Active Directory 2012/2016. Absolwent Wyższej Szkoły Informatyki stosowanej i Zarządzania w Warszawie, Wydział Informatyka i Zarządzanie - specjalność Zarządzanie Informacją w Biznesie oraz Europejskiej Uczelni Informatyczno - Ekonomicznej w Warszawie na kierunku Informatyka – specjalność sieci komputerowe i systemy rozproszone. Posiada ponad 15 letnie doświadczenie w systemach Microsoft Windows. 

Wykład

Najnowsza technologia weryfikacji otrzymanych plików poprzez ich rekonstrukcję – prezentacja produktu GateScanner®  firmy Sasa Software.

Godzina: 12:15
Sala: Czerwona

Opis

Żyjemy w świecie wyrafinowanych zagrożeń cybernetycznych, zaś ataki i złośliwe oprogramowanie stają się codziennością, nieustannie umykając technologiom wykrywania. Użytkownicy nieświadomie otwierają zainfekowane pliki lub linki, co nieuchronnie prowadzi do incydentów i naruszenia bezpieczeństwa organizacji. Prezentowane rozwiązanie GateScanner® firmy Sasa Software, funkcjonujące w oparciu o innowacyjną technologię Content Disarm and Reconstruction, to zestaw wyspecjalizowanych modułów chroniący systemy firmy przed przeniknięciem zagrożeń z kanałów takich jak poczta mailowa, web, zewnętrzne nośniki danych, niezaufane łącza sieciowe, serwery aplikacyjne, urządzenia medyczne. Oferuje także specjalny moduł do bezpiecznego, jednokierunkowego transferu danych. W odróżnieniu od technologii antywirusowych bazujących na procesie decyzyjnym i rozpoznaniu opartym na sygnaturach, wykorzystujących analizy behawioralne, sztuczną inteligencję, czy sandbox, technologia CDR traktuje każdy plik przychodzący z wiadomości e-mail, przeglądarki stron www, przenośnych nośników danych, transferu plików B2B, jako potencjalne źródło zagrożenia, wykonuje głębokie skanowanie jego zawartości i rozbraja plik usuwając niestandardową zawartość. W efekcie, przy zachowaniu pełnej użyteczności, widoczności i funkcjonalności pliku powstaje jego nieszkodliwa z punktu widzenia bezpieczeństwa kopia. Pokażemy również najnowsze rozwiązanie firmy Sasa Software - GateScanner® Security Dome. Jest to pierwszy na rynku komplementarny zestaw rozwiązań zapewniający bezproblemową integrację technologii CDR z infrastrukturą bezpieczeństwa firmy, zapewniający kompleksową ochronę  w środowiskach on premise i w chmurze.

Kliknij w czarny baner aby przejść do opisu

Materiały

WGUISW

Warszawska Grupa Użytkowników i Specjalistów Windows (WGUiSW) skupia wszystkich użytkowników zajmujących się szeroko pojętymi technologiami Microsoft i działa przy Microsoft Polska.

KONTAKT

kontakt@itechday.pl,
CBSG Polska Sp. z o.o.
ul. Czereśniowa 98, 02-456 Warszawa