Prelegent
Paweł Żuchowski

Paweł Żuchowski

Od 2004 roku Wiceprezes i Dyrektor Techniczny w firmie Quest Dystrybucja Sp. z o.o. Posiada ponad 30-letnie doświadczenie w branży IT. Swoją ścieżkę zawodową rozpoczynał jako administrator Novell i Microsoft w firmie TETA SA, w której pracował od 1998r. Brał aktywny udział w wielu projektach związanych z bazami danych, infrastrukturą Microsoft, zarządzaniem tożsamością, SSO, zgodnością z regulacjami, cyberbezpieczeństwem. Posiada wieloletnie doświadczenie praktyczne zdobywane poprzez aktywne uczestnictwo w wielu projektach w największych polskich przedsiębiorstwach. Ukończył Uniwersytet Wrocławski, uzyskując tytuł magistra na wydziale Informatyki. Swoją wiedzę pogłębiał na licznych kursach w kraju i zagranicą.

Wykład

Najnowsza technologia weryfikacji otrzymanych plików poprzez ich rekonstrukcję – prezentacja produktu GateScanner®  firmy Sasa Software.

Godzina: 12:15
Sala: Czerwona

Opis

Żyjemy w świecie wyrafinowanych zagrożeń cybernetycznych, zaś ataki i złośliwe oprogramowanie stają się codziennością, nieustannie umykając technologiom wykrywania. Użytkownicy nieświadomie otwierają zainfekowane pliki lub linki, co nieuchronnie prowadzi do incydentów i naruszenia bezpieczeństwa organizacji. Prezentowane rozwiązanie GateScanner® firmy Sasa Software, funkcjonujące w oparciu o innowacyjną technologię Content Disarm and Reconstruction, to zestaw wyspecjalizowanych modułów chroniący systemy firmy przed przeniknięciem zagrożeń z kanałów takich jak poczta mailowa, web, zewnętrzne nośniki danych, niezaufane łącza sieciowe, serwery aplikacyjne, urządzenia medyczne. Oferuje także specjalny moduł do bezpiecznego, jednokierunkowego transferu danych. W odróżnieniu od technologii antywirusowych bazujących na procesie decyzyjnym i rozpoznaniu opartym na sygnaturach, wykorzystujących analizy behawioralne, sztuczną inteligencję, czy sandbox, technologia CDR traktuje każdy plik przychodzący z wiadomości e-mail, przeglądarki stron www, przenośnych nośników danych, transferu plików B2B, jako potencjalne źródło zagrożenia, wykonuje głębokie skanowanie jego zawartości i rozbraja plik usuwając niestandardową zawartość. W efekcie, przy zachowaniu pełnej użyteczności, widoczności i funkcjonalności pliku powstaje jego nieszkodliwa z punktu widzenia bezpieczeństwa kopia. Pokażemy również najnowsze rozwiązanie firmy Sasa Software - GateScanner® Security Dome. Jest to pierwszy na rynku komplementarny zestaw rozwiązań zapewniający bezproblemową integrację technologii CDR z infrastrukturą bezpieczeństwa firmy, zapewniający kompleksową ochronę  w środowiskach on premise i w chmurze.

Kliknij w czarny baner aby przejść do opisu

Materiały

WGUISW

Warszawska Grupa Użytkowników i Specjalistów Windows (WGUiSW) skupia wszystkich użytkowników zajmujących się szeroko pojętymi technologiami Microsoft i działa przy Microsoft Polska.

KONTAKT

kontakt@itechday.pl,
CBSG Polska Sp. z o.o.
ul. Czereśniowa 98, 02-456 Warszawa