Prelegent
Łukasz Rutkowski

Łukasz Rutkowski

Od kilkunastu lat specjalizuje się w systemach monitorowania System Center Operations Manager, a także monitorowaniem z punktu widzenia platformy Microsoft Azure. Współpracuje z firmą Trecom w kontekście analiz i monitorowania wyjątków bezpieczeństwa IT. Posiada certyfikaty Microsoft Azure oraz Splunk. Prywatnie zajmuje się ziołami, nalewkami i GeoCachingiem.

Wykład

Azure na straży bezpieczeństwa IT.

Godzina: 13:00
Live: Cloud IT

Opis

Azure Sentinel to jedna z nowszych usług w portfolio usług Azure, ale ma wielu godnych przeciwników, którzy od wielu lat dzierżą palmę pierwszeństwa w kategorii produktów SIEM (Security Information and Event Management). Microsoft jednak ma w swojej koncepcji pewną konsekwentną zasadę - tworzenie usług mocno zintegrowanych z innymi komponentami platformy Azure. Czy to zadziała? Czy rzeczywiście możemy mieć pełnoprawnego SIEMa jako usługę SaaS? Ile jeszcze brakuje do liderów, a może do liderzy muszą się bać konkurencji? Spójrzmy na Azure Sentinel nie z punktu widzenia marketingowców i ludzi z Microsoftu, a z punktu widzenia klienta, który chce mieć wdrożonego SIEMa. 

Kliknij w czarny baner aby przejść do opisu

Materiały

WGUISW

Warszawska Grupa Użytkowników i Specjalistów Windows (WGUiSW) skupia wszystkich użytkowników zajmujących się szeroko pojętymi technologiami Microsoft i działa przy Microsoft Polska.

KONTAKT

kontakt@itechday.pl,
CBSG Polska Sp. z o.o.
ul. Czereśniowa 98, 02-456 Warszawa