Prelegent
Paweł Potasiński

Paweł Potasiński

Na co dzień jako CTO w Elitmind uczestniczy w planowaniu i wdrażaniu strategii rozwoju firmy od strony technologii oraz edukacji. W swojej karierze zawodowej przebył długą drogę od programisty i administratora baz danych, przez trenera Microsoft, konsultanta business intelligence, menadżera produktów w Microsoft, aż do architekta rozwiązań. Ma za sobą także przeszłość wykładowcy na studiach podyplomowych dla czołowych warszawskich uczelni. Założyciel Polskiej Grupy Użytkowników SQL Server (PLSSUG), dzisiaj znanej jako Data Community Poland. Wielokrotnie nagradzany tytułem Microsoft Most Valuable Professional (MVP). Współautor trzech książek poświęconych systemowi SQL Server. Fan chmury publicznej, efektywnej wizualizacji danych oraz automatyzacji powtarzalnych zadań.

Wykład

Power BI i Azure Synapse Analytics – zgrany duet.

Godzina: 11:00
Live: Data & Dev

Opis

Azure Synapse Analytics to nie tylko następna generacja usługi Azure SQL Data Warehouse. Synapse łączy w sobie hurtownię danych i analitykę Big Data. Z kolei Power BI to jedna z tych usług, które można łatwo zintegrować z Synapse, aby wypełnić lukę między przetwarzaniem ogromnych wolumenów danych ustrukturyzowanych i nieustrukturyzowanych a szybkim dostarczaniem informacji biznesowej dla każdego odbiorcy w organizacji. Celem tej obfitującej w praktyczne demonstracje sesji będzie pokazanie integracji Power BI z Synapse oraz skupienie się na tych funkcjonalnościach, dzięki którym kombinacja obu usług ma ogromny potencjał dla nowoczesnej analityki.

Kliknij w czarny baner aby przejść do opisu

Materiały

WGUISW

Warszawska Grupa Użytkowników i Specjalistów Windows (WGUiSW) skupia wszystkich użytkowników zajmujących się szeroko pojętymi technologiami Microsoft i działa przy Microsoft Polska.

KONTAKT

kontakt@itechday.pl,
CBSG Polska Sp. z o.o.
ul. Czereśniowa 98, 02-456 Warszawa